-1.2 C
Prizren
E hënë, 6 Shkurt, 2023

Haxhi Avdyli i sugjeron PDK-së ta dëgjojë Presidenten në ‘YouTube

Haxhi Avdylin e Listës “Guxo” e kanë penguar kritikat e Partisë Demokratike të Kosovës ndaj Presidentes Vjosa Osmani.

Deputeti Avdyli, pjesë e Grupit Parlamentar të Lëvizjes Vetëvendosje, ka thënë se puna e Presidentes “flet vetë” dhe nuk kanë cka të flasin për këtë.

Në seancën e sotme të Kuvendit, ai u ka sugjeruar deputetëve të PDK-së ta dëgjojnë fjalimin përmbledhës që Presidentja e mbajti javën e kaluar në Kuvend.

“Meqenëse në këtë parlament në javën e kaluar në kanë munguar deputetër që nuk kanë dëgju fjalimin e Presidentes, unë ju rekomandoj të dëgjojnë në YouTube dhe të shohin se çfarë arritje të mëdha dhe takimet e Presidentes me të gjithë akterët e nevojshëm të politikës botërore, nga Presidenti Biden, te Kancerlai Scholz dhe gjithë presidentët tjerë. Puna e sajk flet dhe nuk ka nevojë që ne sot të flasim dhe të prezantojmë faktet”, ka thënë ai.

PDK-ja bojkoti fjalimin e këtij viti të Presidentes Osmani para deputetëve të Kuvendit të Kosovës. /Express/

Më Shumë

Mot i ftohtë në fundjavë, temperaturat deri në -10

Ditën e shtunë po parashihet të mbajë mot kryesisht me vranësira, me të reshura shiu e bore. Nga dita e diel mot i acartë...

Chelsea gaboi tre herë lidhur me dokumentet e transferimit të Ziyech

Hakim Ziyech mund të quhej transferimi më i fundit i skuadrës së Paris Saint-Germain. Megjithatë, kjo nuk ndodhi, pasi që u bë një gjë e...

Lajmet e Fundit