4.8 C
Prizren
E hënë, 22 Prill, 2024

“Diçka mrena frymën ma nal, sdi çka bohet”… Teksti i Albina Kelmendit

Kënga “Duje” kënduar nga Albina dhe familja Kelmendi mbrëmë fitoi votat e publikut në Festivalin 61 të Këngës.

Kjo ishte mënyra e sivjetme e përzgjedhjes së përfaqësimit të Shqipërisë në Eurovision.

Këndon: Albina dhe familja Kelmendi
Teksti: Erjona Rushiti
Muzika: Enis Mullaj

DUJE…

Diçka mrena frymën ma nal
S’di çka bohet, bohet
Po du me nal
Çka o ka bohet
Krejt tuj pas
E krejt tuj pas
S’po muj mu knaq.

Jan tu u nda
Veç për nje fjalë
Janë tu u nda,
dashninë kanë vra
Janë tu u nda
E kanë harru se kanë një shpi
Sofër me fmi

Duje, si dikur ti duje,
At dashni ti ruje
Si jetën ti ruje
Mos e gjuj me gurë
Si dikur ti duje,
At dashni ti ruje
Si jetën ti duje

Jan tu u nda
Veç për nje fjalë
Janë tu u nda
dashninë kanë vra
Janë tu u nda
E kanë harru se kanë një shpi
Sofër me fmi

Ti duje si dikur ti duje
At dashni ti ruje
Si jetën ti duje
Mos e gjuj me gurë
Si dikur ti duje
At dashni ti ruje
Si jetën ti duje

Duje duje
Jan tu u nda
Duje duje
Veç për nji fjalë
Janë tu u nda dashninë kanë vra
Duje duje
Janë tu u nda
Duje duje
E kanë harru se kanë një shpi
Sofër me fmi
Duje duje

Më Shumë

Aksident mes dy veturave në Malishevë, lëndohen dy persona

Një aksident mes dy veturave në Bellanicë të Malishevës ka ndodhur mesditën e sotme, ku dy persona kanë mbetur të lënduar. Rastin për Klankosova.tv, e...

Ylli fiton duelin e parë gjysmëfinal në ‘Karagaçi’

Golden Eagle Ylli ka fituar duelin e parë gjysmëfinal, duke mundur Pejën si mysafir me rezultat 84:87 (22:23, 19:19, 30:15, 13:30). Kampionët kishin epërsi deri...

Lajmet e Fundit