0.8 C
Prizren
E diel, 29 Janar, 2023

“Diçka mrena frymën ma nal, sdi çka bohet”… Teksti i Albina Kelmendit

Kënga “Duje” kënduar nga Albina dhe familja Kelmendi mbrëmë fitoi votat e publikut në Festivalin 61 të Këngës.

Kjo ishte mënyra e sivjetme e përzgjedhjes së përfaqësimit të Shqipërisë në Eurovision.

Këndon: Albina dhe familja Kelmendi
Teksti: Erjona Rushiti
Muzika: Enis Mullaj

DUJE…

Diçka mrena frymën ma nal
S’di çka bohet, bohet
Po du me nal
Çka o ka bohet
Krejt tuj pas
E krejt tuj pas
S’po muj mu knaq.

Jan tu u nda
Veç për nje fjalë
Janë tu u nda,
dashninë kanë vra
Janë tu u nda
E kanë harru se kanë një shpi
Sofër me fmi

Duje, si dikur ti duje,
At dashni ti ruje
Si jetën ti ruje
Mos e gjuj me gurë
Si dikur ti duje,
At dashni ti ruje
Si jetën ti duje

Jan tu u nda
Veç për nje fjalë
Janë tu u nda
dashninë kanë vra
Janë tu u nda
E kanë harru se kanë një shpi
Sofër me fmi

Ti duje si dikur ti duje
At dashni ti ruje
Si jetën ti duje
Mos e gjuj me gurë
Si dikur ti duje
At dashni ti ruje
Si jetën ti duje

Duje duje
Jan tu u nda
Duje duje
Veç për nji fjalë
Janë tu u nda dashninë kanë vra
Duje duje
Janë tu u nda
Duje duje
E kanë harru se kanë një shpi
Sofër me fmi
Duje duje

Më Shumë

Zelensky bën thirrje për dërgimin e shpejtë të tankeve në Ukrainë – nga Perëndimi kërkon edhe raketa me rreze të gjatë dhe aeroplanë luftarakë

Presidenti i Ukrainës ka falënderuar liderët perëndimorë për dërgimin e tankeve për të dhënë mbështetje në luftën kundër Rusisë, por tha se ato duhet...

Përvjetori i lindjes së Ismail Kadares

Më 28 janar të vitit 1936, 87 vjet më parë është lindur poeti dhe shkrimtari i shquar shqiptar, Ismail Kadare. Ai është lindur në...

Lajmet e Fundit