12.8 C
Prizren
E shtunë, 1 Prill, 2023

Totaj mban mbledhjen e rregullt me drejtorët

Në prani të medieve dhe shoqërisë civile, nën monitorimin e OSBE-së, kryetari i komunës së Prizrenit, Shaqir Totaj ka mbajtur mbledhjen e përjavshme me drejtorët e komunës.

Në këtë takim u diskutuan çështje të rëndësishme si zhbllokimi i rrugës së re transitore që lidh magjistralen për në Prishtinë dhe Gjakovë, fillimi i verifikimit të ndërtesave për qëndrueshmërinë ndaj tërmeteve, shfrytëzimi pa pagesë i trafikut urban nga pensionistët, strategjia komunale për personat me aftësi të kufizuara së shpejti do të del në diskutim publik, mbështetja e sportistëve dhe artistëve të Komunës së Prizrenit me të gjitha kapacitetet në dispozicion dhe shumë çështje të tjera.

Më Shumë

Malishevë: Qatar Charity shpërndau 300 pako ushqimore dhe miell për familjet malishevase në nevojë

Nuk është ndihma e parë e Qatar Charity në komunën e Malishevës. Kjo organizatë me programin e vet përmes hapjes së puseve për ujë...

MPB thotë se nga java tjetër do të furnizohen me material shtesë për dokumentet personale

Në fillim të muajit prill, në Ministrinë e Punëve të Brendshme (MPB) do të arrijë kontingjenti i ri me material shtesë për furnizimin me...

Lajmet e Fundit