9.8 C
Prizren
E enjte, 18 Prill, 2024

Momenti i aksidentit në Rogovë të Hasit – VIDEO

Një aksident me fatalitet ka ndodhur sot në rrugën Gjakovë – Prizren, përkatësisht në fshatin Rogovë.

Nga pamjet e publikuara në Facebook, shihet përplasja e makinave si rezultat i shpejtësisë së madhe dhe pakujdesisë së shoferëve.

Sipas policisë, një grua këmbësore ka vdekur në QKUK si pasojë e plagëve të marra nga ky aksident.

 

 

Ndërsa, ndihmë mjekësore kanë kërkuar edhe katër persona tjerë.

Policia ka bërë të ditur se dy shoferët e makinave të aksidentuara janë dërguar në mbajtje për 48 orë.

Më Shumë

Sot votimi historik për anëtarësim të Kosovës në Këshill të Evropës

Asambleja Parlamentare e Këshillit të Evropës sot me 2/3 e votave të të gjithë deputetëve të pranishëm nga të gjitha shtetet anëtare, do të...

Sot varroset aktorja Shirine Morina

Sot në orën 16:00 do të bëhet varrimi i aktores së njohur, Shirine Morina. Teatri Kombëtar i Kosovës ka njoftuar se sot do të organizojë...

Lajmet e Fundit