19.8 C
Prizren
E diel, 16 Qershor, 2024

Moti sot, dita më e nxehtë e javës

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës bën të ditur se sot do të mbajë mot kryesisht stabil, me pak vranësira dhe intervale me diell.

IHK njofton se kjo ditë parashihet të jetë dita më e nxehtë e javës, për shkak të prezence së masave të ajrit me origjinë nga jugperëndimi.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 1 dhe 3 gradë, ndërsa maksimalet do të jenë ndërmjet 14 dhe 17 gradë Celsius.

Gjatë kësaj periudhe kohore do të ketë erëra të lehta deri mesatare nga drejtimi i veriperëndimit dhe jugperëndimit, ndërsa presioni atmosferik do të shënojë vlera të rritura mbi normalen.

Më Shumë

Pas ndarjes nga Besi, Xhensila Myrtezaj këtë person gjithmonë afër vetës

Ndarja e çiftit të njohur, Bes Kallaku dhe Xhensila Myrtezaj, është prej kohësh në qendër të vëmendjes. Burime nga gjykata e Tiranës bëjnë me dije...

Kurti: Lidhja e Prizrenit vuri themelet e shtetit shqiptar

Kryeministri Kurti ka folur për rëndësinë historike të Lidhjes Shqiptare të Prizrenit, i mbajtur 146 vjet më parë. “Këtu 146 vjet më parë u mbajt...

Lajmet e Fundit