22.8 C
Prizren
E hënë, 29 Maj, 2023

Policia sekuestron në Zubin Potok, 174 pajisje për mihje kriptovalutash

Artane Rizvanolli, ministrja e Ekonomisë, nëpërmjet një postimi në llogarinë e saj në Twitter, ka  njoftuar se  Policia e Kosovës ka sekuestruar 174 pajisje të paligjshme për mihje të kriptovalutave në Zubin-Potok.

 

Rizvanolli deklaroi se mospagesa e faturave të energjisë elektrike nxit aktivitete të tilla.

“Policia ka sekuestruar 174 pajisje të paligjshme të kripto-minimit në Zubin-Potok. Mospagesa e faturave të energjisë elektrike nxit aktivitete të tilla të paligjshme”, shkruan Rizvanolli.

Ajo ka shtuar se për këtë arsye, Serbia po e bllokon zbatimin e udhërrëfyesit të energjisë.

Më tej, Rizvanolli rikujton se Kosova i ka përmbushur të gjitha angazhimet, ndërsa tani është “koha që edhe pala tjetër të bëjë të njëjtën gjë, urgjentisht”.

Pajisjet për gjenerimin e kriptovalutave në Kosovë janë të paligjshme.

 

Më Shumë

Portugezi i Wolves refuzon Arsenal-in, pret ofertën nga Barcelona

Mesfushori i skuadrës angleze, Wolves, Ruben Neves, raportohet se ka refuzuar një ofertë nga Arsenal-i. 26-vjeçari do të futet në vitin e fundit të kontratës...

Asociation “Loyola–Gymnasium” shpall konkurs për regjistrimin e nxënësve të rinj

Asociation “Loyola–Gymnasium” ka shpall konkurs për regjistrimin e nxënësve të rinj, për klasën e parë, të gjashtë dhe dhjetë . Konkurs Të dashur prindër dhe fëmijë,...

E kërkon MIlani

Lajmet e Fundit