19.8 C
Prizren
E martë, 30 Maj, 2023

Drita – Ballkani: Sot zhvillohet derbi i edicionit, përcaktohet shumëçka për titull


Ndeshja kryesore e këtij edicioni në Superligën e Kosovës në futbolli do të zhvillohet sot mes Dritës dhe Ballkanit.

Stadiumi me bari sintetik në Gjilan është vendtakimi i dy skuadrave të vetme që janë në garë të ngushtë për titull të kampionit.

Drita është lidere me 66 pikë, tri më pak ka Ballkani në pozitën e dytë tabelore.

Fitorja për gjilanasit do të ishte “punë e kryer” sa i përket titullit, ndërkaq për mysafirët një “rikthim” në garë.

 

 

Deri në fund të edicionit, pa llogaritur këtë takim, kanë mbetur edhe katër xhiro për t’u zhvilluar.

Në takimet tjera, Prishtina e pret Gjilanin në kryeqytet, ndërsa Llapi i bën nikoqir Ferizajt.

Të gjitha takimet nisin nga ora 15:00.

Më Shumë

Portugezi i Wolves refuzon Arsenal-in, pret ofertën nga Barcelona

Mesfushori i skuadrës angleze, Wolves, Ruben Neves, raportohet se ka refuzuar një ofertë nga Arsenal-i. 26-vjeçari do të futet në vitin e fundit të kontratës...

100 euro fals deponohen në Suharekë

  Një punëtor në Suharekë ka njoftuar policinë për deponimin e një kartëmonedhë prej 100 euro që dyshohet të jetë e falsifikuar. Monedha e dyshuar është...

Lajmet e Fundit