15.8 C
Prizren
E premte, 31 Maj, 2024

Crystal Palace kërkon 70 milionë paund për objektivin e Liverpool-it

Crystal Palace thuhet se do të vendosë një vlerësim minimal prej 70 milionë paundësh për mesfushorin, Cheick Doucoure i cili po shfaqet si objektiv i Liverpool-it, raporton “Daily Mail”.

Jurgen Klopp e ka bërë prioritet forcimin e mesfushës së tij këtë verë, me klubin e Merseyside që tashmë ka shtuar Alexis MacAllister dhe Dominic Szoboszlai në skuadrën e tyre.

Por largimi i kapitenit Jordan Henderson në klubin e Arabisë Saudite Al Ettifaq dhe largimi i mundshëm i Fabinho, gjithashtu në Arabi, do t’i lërë të kuqtë të kërkojnë përforcime të mëtejshme në mesfushë.

Liverpool ende nuk ka bërë kontakte me Palace. Por, si klubi ashtu edhe 23-vjeçari janë të vetëdijshëm për interesin e Liverpool-it, ndonëse Palace dëshiron të mbajë Doucoure sezonin e ardhshëm.

Megjithatë, “Mail Sport” raporton se zyrtarët e Palace ka të ngjarë ta kenë të vështirë të refuzojnë një ofertë prej 70-80 milionë paund.Albanian Post 

Më Shumë

Mbretit Zog iu ndalua hyrja në Shqipëri! “Marrezia” e Hoxhës me serbët

DR. VASFI BARUTI/ Kongresi i Përmetit në 80-vjetorin e tij, në një vështrim të ri përndryshe nga historitë e shumta të Partisë Komuniste dhe historio-grafia...

Bujqit e Rahovecit përkrahen me 21 milionë euro grante e subvencione

Ministri i Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural, Faton Peci gjatë vikendit ka qëndruar në qytetin e Rahovecit, me ç’rast ka shënuar “Ditën e Verarisë”,...

Lajmet e Fundit