22.8 C
Prizren
E hënë, 8 Gusht, 2022

42 vjeçari në Prizren tenton t’i japë fund jetës duke pirë barna

Një 42-vjeçar ka tentuar të kryejë vetëvrasje mbrëmë pas mesnate në rrugën ‘Gazmend Zajmi’ në qytetin e Prizrenit.

Burimet e Gazetës Sinjali bëjnë të ditur se ai është dërguar me urgjencë në Emergjencën e Spitalit Rajonal në Prizren, pasi kishte konsumuar një sasi prej 20 tableta barna.

Burimet e Sinjalit brenda Emergjencës njoftojnë se viktima është në gjendje stabile dhe jashtë rrezikut për jetë, teksa po vazhdon të trajtohet në repartin e Emergjencës.

Motivet se çka e shtyu deri të tentimi për vetëvrasje nuk dihen ende.

Lidhur me rastin është njoftuar prokurori i shtetit, i cili ka rekomanduar që rasti të shkojë në procedurë të rregullt

Më Shumë

Aktakuzë ndaj varrmihësit për marrje ryshfeti (VIDEO)

Gjatë të martës, Prokuroria Themelore në Prizren ka ngritur aktakuzë kundër të pandehurit B.K., për shkak të dyshimit të bazuar mirë se i njëjti...

Dy të vdekur e 1.562 raste me COVID-19

Ministria e Shëndetësisë ka njoftuar se të mërkurën janë regjistruar dy raste të vdekjes nga COVID-19 në Kosovë. E nga testimi i 4.210 mostrave, 1.562...

Lajmet e Fundit