37.8 C
Prizren
E premte, 19 Gusht, 2022

Abrashi: Gjermania të thotë “mjaft është mjaft” për vizat

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Artan Abrashi, ka komentuar raportimet për ardhjen e kancelarit gjerman, Olaf Scholz në Kosovë dhe Serbi, më 10 qershor.

Ligjvënësi i pushtetit ka bërë një analogji me vizitën që dikur ish-presidenti i ShBA-së, George Bush, e kishe zhvilluar në Shqipëri.

Atëkohë, Bush kishte thënë “mjaft është mjaft” duke e vënë theksin se ishte koha e shpalljes së Pavarësisë së Kosovës.

E këtë frazë, deputeti Abrashi po shpreson që ta dëgjojë edhe nga Scholz.

Veçse, këtë tërësi fjalësh sipas Abrashit, duhet ta dëgjojmë në Prishtinë për vizat, kurse në Serbi për njohjen e Pavarësisë së Kosovës.

“Urojmë që me 10 qershor 2022, nga Gjermania në Kosovë ta dëgjojmë frazën ‘Enough is enough’ për vizat, e në Serbi Serbisë ‘enough is enough’ për njohjen e pavarësisë së Kosovës”, shkroi ai në Facebook.

Më Shumë

Ballkani ua ndërpret kontratat katër futbollistëve

Kampioni i Superligës së Kosovës, Ballkani, ua ka ndërprerë kontratat katër futbollistëve. Kushtrim Gashi, Theophilus Solomon, Dilvio Hoffman dhe Arens Mateli nuk do të jenë...

Darwin Nunez “alla Zidane”, e godet kundërshtarin me kokë dhe përjashtohet nga loja

Darwin Nunez ka qenë protagonist tek Liverpooli mbrëmë. Jo për ndonjë paraqitje solide, por në aspektin negativ, shkruan “Gazeta Express”. Sulmuesi i ri i “Reds” ua...

Lajmet e Fundit