11.8 C
Prizren
E premte, 1 Mars, 2024

39 vjeçarja denoncon burrin në policinë e Prizrenit

Një grua e ka raportuar burrin me të cilin bashkëjeton që 9 vite për dhunën fizike dhe psikike që ia ka shkaktuar pas mosmarrëveshjeve që kanë pasur mes vete.

Përballë kësaj situate, viktima ka vendosur që zgjidhja më e mirë është që të kërkohet ndihmë nga Policia, duke e denoncuar rastin në Polici.

Policia është vënë në veprim dhe ka prangosur burrin e dyshuar,  i cili është ndaluar dhe nuk është intervistuar, menjëherë për shkak se ka qenë në gjendje të dehur

Ndaj të dyshuarit, Prokuroria ka nisur hetimet për veprën penale “dhunë në familje”.

Më Shumë

Kuvendi me seancë të jashtëzakonshme për shëndetësinë

Kuvendi i Kosovës mban sot seancë të jashtëzakonshme. Në rend dite është shqyrtimi i Propozim-rezolutës për gjendjen në shëndetësi dhe sigurimet shëndetësore. Seanca nis nga ora...

“Dashuria e jetës”, momente romantike mes Ilnisës dhe Meritonit

Meritoni dhe Ilnisa, janë dy konkurrentë të formatit ‘BBV3’ të cilët kanë krijuar një romancë brenda shtëpisë. Edhe pse çifti ka patur ‘ulje dhe...

Lajmet e Fundit