22.8 C
Prizren
E hënë, 8 Gusht, 2022

Aksident i rëndë trafiku në Prizren, 16 vjeçari godet me veturë biçiklistin

Një aksident trafiku ka ndodhur mbrëmë në fshatin Korishë të Prizrenit, ku një veturë ka goditur një biçiklist. I dyshuari që lëvizte me veturë, sipas burimeve të Sinjalit është një 16-vjeçar.

Aksidenti ka ndodhur në orën 19:00, kur i mituri ka goditur biçiklistin 37-vjeçar, i cili ka pësuar lëndime të rënda trupore.

 

 

Për shkak të gjendjes së keqësuar shëndetësore, viktima është transferuar për tretman mjekësor në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës.

Ndërsa lidhur me rastin është njoftuar prokurori për të mitur, i cili ka dhënë urdhër që të iniciohet rasti ‘aksident me lëndime të rënda’. /GazetaSinjali/

Më Shumë

Boksierët më të dashur dhe më të urryer në internet

Cilët janë boksierët më të dashur dhe më të urryer nga publiku në internet urrejtje? Përdoruesit e internetit e renditin Tyson Fury si luftëtarin...

Komuna e Prizrenit paguan 124 mijë euro për avokat (VIDEO)

Organizata Democracy Plus ka nxjerrë se Komuna e Prizrenit ka paguar 124.926 euro për përfaqësim ligjor, ndonëse paguan edhe zyrtarë komunalë për këtë detyrë.   Në...

Lajmet e Fundit