12.8 C
Prizren
E martë, 23 Prill, 2024

Alves shpreson të zgjasë kontratën me Barcelonën

Dani Alves-it i skadon kontrata me Barcelonën në fund të sezonit, por shpreson se klubi do t’i japë atij një vit më shumë për ta ndihmuar të sigurojë vendin e tij në skuadrën e Brazilit për Kupën e Botës 2022.

“Askush nuk më ka thënë asgjë për qëndrimin”, tha ai. “Tani nuk bëhet fjalë për të rinjtë që tregojnë se janë të mirë, por për lojtarët më të vjetër që dëshmojnë se mund të luajnë ende te Barcelona”.

Alves, i cili mbush 39 vjeç muajin e ardhshëm, u rikthye te Barcelona si lojtar i lirë në nëntor dhe ka dëshmuar të ketë një ndikim pozitiv në dhomën e zhveshjes.

Ai gjithashtu tha se klubi ka kërkuar mendimin e tij për anësorin e Ajax, Antony, me të cilin ai luajti së bashku në Sao Paulo.

“Unë nuk po shtyj për të nënshkruar me Antony, por kam folur për të me klubin”, tha ai. “Nëse ata më pyesin mua, unë flas për lojtarët nga këndvështrimi im. Kam luajtur me të, e kam parë të rritet dhe më pas kaloi te Ajax, ku ai ka treguar se sa i mrekullueshëm është”.

 

/Albanianpost.com

Më Shumë

32 vjeçari nga Suhareka dyshohet se i dha fund jetës

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur gjatë ditës së sotme në Shirokë të Suharekës, dyshohet se një person i ka dhënë fund jetës së...

Suharekë: Sot varroset personi që dyshohet se ka kryer vetëvrasje në shtëpinë e tij

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur gjatë ditës së sdjeshme në Shirokë të Suharekës, dyshohet se një person i ka dhënë fund jetës së...

Lajmet e Fundit