-4.2 C
Prizren
E mërkurë, 8 Shkurt, 2023

Arrestohen dhe paraburgosen dy persona në Gjonaj të Hasit

Dy persona janë arrestuar në fshatin Gjonaj të Hasit.

Ata janë dërguar në mbajtje.

Raporti i policisë

Fsh.Gjonaj, Prizren 22.01.2023 – 15:50. Janë arrestuar dy të dyshuar meshkuj kosovarë pasi kishin një konflikt mes vete me ç’rast njëri nga ta ka kanosur tjetrin me armë.

Me vendim të prokurorit është kontrolluar shtëpia e njërit nga të dyshuarit dhe aty janë gjetur dhe konfiskuar një pistoletë dhe një armë ajrore. Me vendim të prokurorit të dyshuarit janë dërguar në mbajtje.

Më Shumë

Murti: Paga mesatare në sektorin publik, gati dyfish sa ajo në sektorin privat

Ministri i Financave, Hekuran Murati, ka folur sot para Komisionit për Buxhet, ku e ka adresuar çështjen e koificientit dhe pagave. Ai ka folur edhe...

Punëtori i gurthyesit në Suharekë vdiq pas lëndimeve nga një makineri që po e testonte

Një punëtor ka vdekur pas lëndimeve që ka marrë nga një makineri të cilën ishte duke e testuar në vendin ku punonte. 51-vjeçari nga Suhareka...

Lajmet e Fundit