6.8 C
Prizren
E mërkurë, 29 Mars, 2023

Arrestohen dy përdorues të drogës në Stacionin e Autobusëve në Prizren

Stacionin e   AutobusëveDy përdorues të substancës narkotike janë arrestuar nga policia në Stacionin e   Autobusëve  në Prizren.

Arrestimi i tyre është bërë pasi që gjatë kontrollit janë gjetur  1.25 gramë substancë e dyshuar narkotike e llojit marihuana.

“Janë arrestuar dy të dyshuar meshkuj K-Shqiptarë, pasi gjatë kontrollit tek të njëjtit janë gjetur dhe konfiskuar rreth 1.25 gramë substancë e dyshuar narkotike e llojit marihuana”,njofton Policia e Kosovës

Me urdhër të prokurorit të dyshuarit pas intervistimit janë liruar në procedurë të rregullt./PrizrenPress.com/

Më Shumë

Më 18 prill nis rigjykimi ndaj deputetes Vrenezi dhe të tjerëve, akuzohen për korrupsion në rastin “Abi Çarshia”

Më 18 prill të këtij viti, pritet të fillojë rigjykimi  ndaj deputetes Jetmire Vrenezi, ish- drejtorit të Inspektoratit Islam Thaqit, Egzonë Morina-Thaqi, Arian Taraku...

Zjarr i madh në një fabrikë kimike në Itali, alarm për përhapjen e mundshme të tymit toksik

Një zjarr i madh në një fabrikë kimike në periferi të qytetit verior të Novara, Itali, ka shkaktuar një alarm për përhapjen e mundshme...

Lajmet e Fundit