1.8 C
Prizren
E mërkurë, 1 Shkurt, 2023

Bali Muharremaj: Shëndetësia në Suharekë, si në Francë

Në pjesë e dytë të emisionit ‘’Prime Time’’ në Kanal 10 i ftuar është kryetari aktual i komunës së Suharekës Bali Muharremaj.

Muharremaj ka krahasuar shëndetësinë e Suharekës me atë të Francës.

‘’Nuk kam thënë rastësisht këtë gjë sepse janë bërë shumë më mirë shërbimet për qytetarët, kemi bërë me dy ndrrime QKMF-të, labortatori dhe rëntgeni punon me dy ndrrime në komunën e Suharekës’’ tha Muharremaj, përcjell Portali.info.

Tutje Muharremaj tha se i kanë stimuluar edhe lindjet me 250 euro në komunën e Suharekës dhe është rritur numri i lindjeve dmth e kemi aktivizuar repartin e Gjinekologjisë ka përfunduar kryetari i kësaj komune, Bali Muharremaj./PORTALI.info/

Më Shumë

Ka mungesë parkingjesh dhe infrastrukturë në Prevallë

Me mungesë të investimeve dhe një infrastrukturë jo të mirë përballet edhe Prevalla, fshat ky turistik në zonën e Prizrenit. Turistët vendorë dhe të...

Qeveria ndan 50 euro shtesë për punëtorët e sektorit publik për muajin janar

Qeveria e Kosovës ka ndarë nga 50 euro shtesë për të gjithë punëtorët e sektorit publik. Ministri i Financave, Hekuran Murati, në mbledhjen e qeverisë...

Lajmet e Fundit