15.8 C
Prizren
E premte, 31 Maj, 2024

Balje: Nuk besova kur dëgjova përgjimet e Mimozës me Milanin

Deputetja Duda Balje ka thënë që nuk e ka besuar kur e ka dëgjuar shefen e Grupit Parlamentar të Lëvizjes Vetëvendosje, Mimoza Kusari-Lilën, duke folur në telefon me zyrtarin e Listës Serbe, Slavko Simic.

Kjo për arsye që sipas saj dihen qëndrimet radikale që partia në pushtet i ka pasur karshi LS-së.

“Nuk besova sepse Vetëvendosje ka pasur një mendim shumë radikal edhe Vetëvendosje nuk ka bashkëpunu me Listën serbe pre jfillimit, pra prej momentit kur e ka formuar qeverinë në këtë mandat, edhe nuk e prita”, ka thënë Balje për Edicionin Special të Klan Kosovës.

“Na krejt e dimë se shumë politikanë kanë kontaktuar edhe me z. Slavkon, edhe me z. Milanin, por nuk e prita prej Mimozës ose prej dikujt tjetër prej Vetëvendosjes”.

Sidoqoftë, Balje tha që politikën e sheh si art të bisedimit, dhe mendon që kryeministri Albin Kurti ka gabuar kur që nga fillimi “e ka amputuar Listën Serbe

Më Shumë

Kafka – Shkrimtari i pavdekshëm edhe 100 vjet pas vdekjes

100 vjet më parë, më 3 qershor 1924 ndërroi jetë një nga shkrimtarët më të njohur të hapësirës gjermanofolëse. Në të gjithë botën tregimet...

Quni për avancimin e Kosovës në AP-në e NATO-s: Çështje e ngritur nga presidenti Rugova

Të hënën, Kosova u avancua nga anëtare vëzhguese në atë të asociuar në kuadër të Asamblesë Parlamentare të NATO-s. Lidhur me këtë ka folur ish-ministri...

Lajmet e Fundit