13.8 C
Prizren
E shtunë, 18 Maj, 2024

Bayerni, gati të zgjasë kontratat me dy futbollistë

Bayern Munchen është duke punuar që t’i finalizojë dy zgjatje të kontratave me futbollistët e ekipit, shkruan gazetari Fabrizio Romano.

Lucas Hernandez është afër që ta zgjasë periudhën e qëndrimit tek gjiganti gjerman, pasi kontrata aktuale është valide vetëm edhe për një sezon tjetër.

Përveç mbrojtësit 27-vjeçar, Bayerni ka synim që të arrijë një marrëveshje të re afatgjate me Jamal Musiala.

Më Shumë

Abdixhiku në Suharekë: LDK-ja ka program që u përgjigjet çështjeve të dekadës e rindërton aleancat

Kryetari i LDK-së, Lumir Abdixhiku, ka vizituar qytetin e Suharekës dhe fshatrat Sopijë e Budakovë.   Nga atje, Abdixhiku tha se tek familjarët e kryefamiljarët shtroi...

Kundërshtohet heqja e emrit të Hasan Prishtinës nga UP-ja

Një aksion simbolik është mbajtur sot para Kuvendit të Kosovës. Përmes këtij aksioni, është kundërshtuar heqja e emrit të Hasan Prishtinës, nga Universiteti i Prishtinës. Mehmet...

Lajmet e Fundit