15.8 C
Prizren
E hënë, 29 Maj, 2023

BE-ja nesër diskuton për Maqedoninë

Këshilli i punëve të jashtme të Bashkimit Evropian nesër do të diskutojë për Maqedoninë dhe do të dal me një qëndrim të përbashkët lidhur me zhvillimet në këtë vend dhe masat që duhet ndërmarrë.

Kjo u bë e ditur sot nga shefi i diplomacisë bullgare, Daniel Mitov.

“Evropa do të veprojë e bashkuar lidhur me ngjarjet në Maqedoni dhe se për këtë do të marrë një qëndrim të vetëm”, deklaroi Mitov.

Ai deklaroi se këtij vendi i duhet paqja dhe se për momentin nuk ka incidente multietnike.

Më Shumë

Ronaldo do të kthehet në Evropë

  Ylli portugez Cristiano Ronaldo dëshiron të largohet nga klubi Al-Nassr gjatë kësaj vere. Portugezi thuhet se është lodhur nga koha e tij në Arabinë Saudite...

Gashi: Bakalli e ka telefonuar gjykatësin në Prizren për ta dënuar Demaçin

Analisti Shkëlzen Gashi ka folur për Ligjin e Lustracionit. Gashi në emisionin Pressing në T7, tha se një ligj i tillë do të shkaktonte shumë...

Himnet në ankand

Lajmet e Fundit