14.8 C
Prizren
E martë, 30 Maj, 2023

Begaj falënderon të gjithë donatorët që po përkrahin Malishevën

Kryetari i Komunës së Malishevës, Ragip Begaj, edhe njëherë ka falënderuar të gjithë donatorët, si shoqatat, fondacionet, kompanitë dhe personat tjerë humanitar, të cilët në këto ditë i kanë qëndruar pranë Komunës së Malishevës, përmes sjelljes së donacioneve të ndryshme, duke filluar nga ushqimet, e deri në mjete mbrojtëse.

“Solidariteti si virtyti më i lartë i popullit shqiptar, edhe në këtë situatë pandemie, është duke u treguar në mënyrën më të mirë të mundshme, pasi që nga dita e parë kur Malisheva është futur në karantinë, shumë humanistë, kompani, fondacione e shoqata, në vazhdimësi e kanë përkrahur popullatën e Malishevës dhe institucionet, prandaj në emër të Komunës së Malishevës, i falënderoj të gjithë ata që na kanë përkrahur dhe na janë gjetur afër”, tha kryetari Begaj, duke i falënderuar të gjithë donatorët.

Donatorët, e javës së fundit që kanë sjellë donacione për Malishevën, përmes shtabit komunal janë:

Furra “Pashtriku”- nga 50 bukë në ditë, Hajrush Kavaja – 1000 kg miell, rentacar “Gashi” – 700 kg miell, Islamic Relief Kosova – 90 pako ushqimore dhe 2250 kg miell, Fondacioni “Labinot Tahiri” -100 pako ushqimore, Shoqata Bamirëse “Jetimat e Ballkanit”-100 pako ushqimore dhe 2500 kg miell, kompania “Geomineral SH.P.K” -5000 euro ushqime, mërgimtari nga Shkoza, Muhamet Bytyqi (Gjermani)- 2000 euro ushqime, Reshit Sylë Gashi-200 kg miell, ASB (Dafina Hoxha)-500 maska, Hajrullah Kryeziu – 360 dorëza, Art-Teks-600 maska dhe 600 kapela, Istref Krasniqi-80 maska dhe kompania “Zona Park”-dezinfektim të objekteve të personave të prekur me COVID-19. /PrizrenPress.com/

Më Shumë

Konkursi i komunës për dentistë, Prokuroria Themelore e Prizrenit nis hetimet

Një muaj pas raportimit të Kiks Kosovës, Prokuroria Themelore në Prizren nisi hetimet për stërzgjatjen e konkursit për tre stomatologë, që ishte hapur një...

Asociation “Loyola–Gymnasium” shpall konkurs për regjistrimin e nxënësve të rinj

Asociation “Loyola–Gymnasium” ka shpall konkurs për regjistrimin e nxënësve të rinj, për klasën e parë, të gjashtë dhe dhjetë . Konkurs Të dashur prindër dhe fëmijë,...

Lajmet e Fundit