17.8 C
Prizren
E hënë, 26 Shtator, 2022

Berisha, Thaçit: Ku mbetën premtimet për rregullimin e Lumëbardhit dhe Hidrocentralit të Zhurit

yafa atmaxhKandidati për kryetar të Komunës së Prizrenit Zafir Berisha,mbajti takim elektoral me banorët e fshatit Nashec dhe Atmaxhë.

Berisha  banorëve  të  këtyre fshatrave iu premtoi se në qeverisjen katër vjeçare të Prizrenit, synon thellimin dhe përshpejtimin e reformave drejt një ekonomie moderne të tregut të lirë, të orientuar në proceset integruese dhe praktikat më të mira ndërkombëtare, si domosdoshmëri për zhvillimin dhe të ardhmen e vendit.

“Qytetarët e Prizrenit nuk do t’i besojnë më gënjeshtrave të Hashim Thaçit, i cili javën e kaluar premtoi 100 milionë euro investime, kurse dje  rriti premtimin  e tij në 200 milionë, dhe siç ka filluar deri në fund të fushatës do t’i premtojë 1 miliardë euro. Para se  t’u besojmë këtyre fjalëve të Hashim Thaçit dhe suitës së tij,  duhet t’ua sqarojë qytetarëve të Prizrenit se çka ndodhi me Hidrocentralin e Zhurit, që është premtuar para 4 viteve dhe çfarë ndodhi me 30 milionë eurot e premtuara për rregullimin e shtratit të ‘Lumëbardhit’ “. /PrizrenPress.com/

 

 

Më Shumë

Murati: Përkundër sfidave, ekonomia e Kosovës po tregon qëndrueshmëri

Ministri i Financave, Punës dhe Transfereve Hekuran Murati, tha se përkundër sfidave të vazhdueshme globale, ekonomia e vendit tonë po tregon qëndrueshmëri të jashtëzakonshme...

Kosovari dënohet me mbi 6 vjet burg dhe dëbim nga Zvicra, e kishte therrur me thikë një burrë

Gjykata penale e Lucernit ka shpallur fajtor një burrë që jeton në kantonin e Lucernit për tentativë vrasjeje. 46-vjeçari ishte përfshirë në një sherr...

Lajmet e Fundit