7.8 C
Prizren
E mërkurë, 21 Shkurt, 2024

Beson në pafajësinë e Limajt, Krasniqi: Lirimi i tij është një ogur i mirë

Limaj-KrasniqiKryetari i Kuvendit të Kosovës, Jakup Krasniqi, ka thënë se lajmi për lirimin e Fatmir Limajt me shokë nga arresti shtëpiak është një ogur i mirë. Krasniqi në një postim në “Facebook”, ka shkruar se i beson pafajësisë së Limajt me shokë.

“Lajmi për lirimin nga arresti shtëpiak i Fatmir Limajt dhe bashkëluftëtarëve të tij, është një ogur i mirë. Le të besojmë se edhe fundi i këtij procesi do të jetë i tillë dhe nuk ka asnjë arsye të ndodhë ndryshe. ‘E treta e vërteta’, thotë një fjalë e urtë. Unë i besoj drejtësisë evropiane dhe pafajësisë së Fatmirit me shokë”, ka thënë Krasniqi./PrizrenPress.com/

Më Shumë

Ndahet nga jeta veterani i UÇK-së dhe ish-polici, Asllan Gashi

Ka ndërruar jetë në moshën 68 vjeçare, veterani i UÇK-së dhe ish- polici i Kosovës,  i cili jetonte në Prizren, Asllan Gashi. https://prizrenpress.com/eli-edona-mobilieria-me-oferta-me-te-mira-ne-prizren/ I ndjeri, Asllan...

180 mijë shkon numri i kartëmonedhave prej 500 euro që janë larguar nga qarkullimi

Banka Qendrore e Republikës së Kosovës ka njoftuar se mbi 180 mijë copë është numri i kartmonedhave 500 euroshe të tërhequra nga qarkullimi dhe...

Lajmet e Fundit