1.8 C
Prizren
E martë, 5 Dhjetor, 2023

38 subjekte politike aplikojnë në KQZ

Afishet e partiveDrejtoresha e Zyrës për Regjistrimin e partive politike, Miradije Mavqiri, ka bërë me dije se deri më tani kanë aplikuar 38 subjekte politike për të marrë pjesë në zgjedhjet lokale të 3 nëntorit.

Ajo gjatë mbledhjes së KQZ-së, ka thënë se deri nesër në orën 00:00 subjektet politike kanë kohë për t’i paraqitur listat e kandidatëve për kryetarë të komunave dhe të asambleistëve për kuvendet komunale.

Më Shumë

Arrestohet një person në Prishtinë, bashkëpunoi me grupin që kryen grabitjen në Suharekë

Një person është arrestuar gjatë aksionit të bastisjes së Njësisë Speciale Intervenuese  sonte në argjendarinë “Baraku” në Prishtinë. Në aksionin e ri janë duke u...

Halitjaha thotë se nuk ka pas polici ushtarake në Zonën e Pashtrikut në vitin 1998

Dëshmitari Sadik Halitjaha gjatë dëshmisë së tij në Hagë, përpara trupit gjykues në çështjen gjyqësore ndaj ish-krerëve të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës ka thënë...

Me sytë nga shorti

Lajmet e Fundit