22.8 C
Prizren
E shtunë, 15 Qershor, 2024

Bordi i AGK-së i kërkon ish-kryetares që t`i dorëzojë dokumentacionet dhe asetet

AGPK-logoBordi i ri i Asociacionit të Gazetarëve të Kosovës (AGK), ka zhvilluar të martën takimin e parë të punës, pas Kuvendit të mbajtur më 26 maj.

Në takimin e mbajtur në Prishtinë, anëtarët e bordit kanë diskutuar për gjendjen në të cilën gjendet Asociacioni i Gazetarëve të Kosovës dhe për hapat e mëtejmë të funksionalizimit të AGK-së.

“Bordi i ka bërë thirrje ish-kryetares së Asociacionit, Liridona Lluka, që t`i dorëzojë të gjitha dokumentacionet dhe asetet e asociacionit të cilat janë pronë e organizatës dhe do të duhej të ishin në funksion të bordit të ri”, thuhet në një kumtesë të Asociacionit.

Bordi i ri ende nuk ka pranuar asnjë dokumentacion zyrtar dhe asnjë raport për punën e realizuar në të kaluarën nga ish-udhëheqja e AGPK-së, tani AGK.

“Të gjithë anëtarët e bordit të AGK-së mbeten të përkushtuar në funksionalizimin sa më të shpejtë të Asociacionit të Gazetarëve të Kosovës”. /PrizrenPress.com/

Më Shumë

Ndërron jetë Metë Shatri, ish-zyrtar i Drejtorisë së Arsimit në Prizren

Ka ndërruar jetë Metë Shatri, ish-zyrtari i Drejtorisë së Arsimit në Prizren dhe anëtar i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK). Lajmi i hidhur është...

Osmani për Shkurte Fejzën: Në kohët kur synohej shfarosja jonë, ajo i dha popullit të Kosovës zë përmes këngës

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani ka marrë pjesë në koncertin e Shkurte Fejzës për nder të 50 vjetorit të karrierës  së këngëtares. Osmani tha se...

Sot nis Euro 2024

Lajmet e Fundit