25.8 C
Prizren
E mërkurë, 4 Tetor, 2023

Brezovica pa menaxhim të mirë edhe gjatë verës

Brezovica-veresBrezovica mbetet ndër vendet më të frekuentuara të turizmit kosovar, si në dimër, ashtu edhe në verë, shkruan Koha Ditore.

Edhe pse e pashfrytëzuar si duhet për shkak të moszgjidhjes së kontesteve që kanë të bëjnë me privatizimin dhe zhvillimin e saj, numri i njerëzve që kalojnë pushimet e fundjavës atje është në rritje çdo ditë.

Vetëm gjatë kësaj vere llogaritet se Brezovicën e kanë vizituar qindra mijëra qytetarë nga Kosova dhe jashtë saj.

Ndonëse nuk ka një zhvillim të turizmit të organizuar, kush nëpër vikend-shtëpiza të veta, e kush nëpër hapësira të ndryshme mali, numri i turistëve është shumë i madh, e ndër më të shumtit mbeten ata që tashmë kanë ndërtuar vilat e tyre në Brezovicë, përcjell koha.net. Çdo vikend, radha e automjeteve është e gjatë për në Brezovicë dhe për në shpatet e “Sharrit” në përgjithësi.

Shumica e vizitorëve të këtij vendi turistik mendojnë se verës ajri i pastër është shkaku kryesor, që pëlqejnë pushimet në këtë vend, e dimrit është skijimi dhe aktivitetet tjera.

Juventusi mund të zëvendësojë Pogbanë? Zbulohet emri i parë në listën e bardhezinjve

E ardhmja e Pol Pogbasë do të jetë më e qartë javën e ardhshme për shkak se kundër analizat janë planifikuar në 5 tetor...

Arrestohen dy persona në Prizren, dyshohet se katër vite më parë kanë bërë shpërlarje të parave

Dy persona janë arrestuar gjatë ditës së djeshme në Prizren, pasi që të njëtit dyshohet se kanë kryer veprën penale “shpërlarje të parave”. Ngjarja kishte...

Lajmet e Fundit