15.8 C
Prizren
E mërkurë, 29 Maj, 2024

Çitaku sot viziton Preshevën

Vlora CitakuuMinistrja e Integrimit Evropian, Vlora Çitaku, do të vizitojë sot Preshevën. Sipas një njoftimi nga kjo Ministri, në kuadër të kësaj vizite ajo do të takohet me kryetarin e Komunës së Preshevës, Ragmi Mustafa, do të vizitojë shkollën fillore “Selami Hallaçi” si dhe do të ketë një takim me të rinjtë nga shoqëria civile.

Kjo është vizita e saj e parë në Preshevë në cilësinë e Ministres.

Më Shumë

Egla Ceno është fituese e edicionit të tretë të Big Brother Albania VIP

Spektakli i sotëm ka sjellë emocione të forta për katër finalistët. Ne podin final është përballur Egla Ceno dhe Julian Deda. Falë votave të publikut,...

Hapja e paligjshme e kanalit në “Shatërvan” të Prizrenit: Bie  këmbësorja

Një këmbësore ka  rënë  në  kanal në “Shatërvan” të Prizrenit. Drejtori i Drejtorisë së Inspektorateve  në Prizren, Islam Ukaj tha se kanali është hapur paautorizim...

Lajmet e Fundit