0.8 C
Prizren
E shtunë, 4 Shkurt, 2023

City e nis keq sezonin, humb Superkupën

Nis keq sezoni për Manchester City. Kampionët në fuqi të Premier League humbin në finalen e Superkupës. Leicester, në fakt, ka mundur 1-0 kampionët e Premier League dhe ka fituar Superkupën e Anglisë.

Sfida e luajtur në Ëembley është vendosur në minutën e 88-të nga një penallti e Iheanacho, ish-lojtar i Manchester City[1]t. Në këtë ndeshje ka ardhur edhe debutimi i Jack Grealish me City-n.

Lojtari më i shtrenjtë në historinë e Premier League nuk ka arritur ta ndihmojë skuadrën e tij të re të shmangë humbje. Guardiola humb një tjetër trofe pas finales së Champions League.

Më Shumë

Dani Alves kërkon lirimin me kusht: Nuk kam frikë nga asgjë

Dani Alves kërkon lirim me kusht dhe flet nga burgu duke thënë “Do të pranoj çfarëdo që të vijë… Nuk kam frikë nga asgjë” Alves,...

Mot i ftohtë në fundjavë, temperaturat deri në -10

Ditën e shtunë po parashihet të mbajë mot kryesisht me vranësira, me të reshura shiu e bore. Nga dita e diel mot i acartë...

Lajmet e Fundit