16.8 C
Prizren
E diel, 2 Tetor, 2022

CNN: Joe Biden presidenti i ardhshëm i SHBA-ve

Joe Biden do të jetë presidenti i 46-të i Shteteve të Bashkuara, kështu të paktën thuhet sipas projeksionit të CNN, ku fitorja në shtetin ku ai lindi i dha atij 270 votat elektorale.

Me 20 votat elektorale të Pennsylvanias, Biden në total ka fituar 273 vota elektorale, transmeton Telegrafi.

Para se të nominohej si kandidat për president nga radhët e Demokratëve, Biden ka shërbyer si zëvendëspresident në kohën sa ishte Barack Obama.

Më Shumë

Me shumë gjasë, Kosova pa viza me 13 tetor

Pas më shumë se një dekade angazhim, premtime, gaz lotsjellës në Kuvendin e Kosovës dhe protesta masive në sheshet kryesore të Prishtinës, shteti më...

Totaj pret në takim kryetarin e PRBK-së, Albert Kinolli

Kryetari i Prizrenit, Shaqir Totaj, priti sot kryetarin e Partisë Rome të Bashkuar të Kosovës, Albert Kinolli, nënkryetarin e kësaj partie Rasim Krasniq dhe...

Lajmet e Fundit