18.8 C
Prizren
E hënë, 20 Mars, 2023

COVID-19 ka depërtuar edhe në shkollat e Suharekës

COVID-19 ka depërtuar edhe në shkollat e Suharekës. Atje deri tash janë testuar 40 mësimdhënës, prej të cilëve pozitivë kanë dalë katër. Ndërkohë, te nxënësit nuk është konfirmuar asnjë rast.

“Tek ne janë testu 40 mësimdhënës. Aktualisht janë katër mësimdhënës që kanë dalë pozitivë. Te nxënësit nuk kemi asnjë rast. Një është dyshuar, por dy herë ka dalë negativë. Asnjë shkollë nuk është mbyllë. Mësuesit që kanë dal pozitivë janë në shtëpi dhe po zëvendësohen nga kolegët”, ka thënë Drejtori për Arsim, Remzi Bajselmani/Express/

Më Shumë

Pezullimi i 37.5 milionë eurove nga Qeveria e Kosovës për komunat, Ibrahimi del me një kërkesë urgjente

Drejtori i Asociacionit të Komunave të Kosovës (AKK) Sazan Ibrahimi në emër të kryetarëve të komunave ka kërkuar nga institucionet qendrore lejimin e bartjes...

Ndahet nga jeta avokati nga Prizreni, Orhan Rekathati

Oda e Avokatëve të Kosovës ka njoftuar për vdekjen e avokatit nga Prizreni, Orhan Rekathati, i cili u nda nga jeta në moshën 79-vjeçare. OAK...

Lajmet e Fundit