20.8 C
Prizren
E hënë, 15 Gusht, 2022

Derbi i barazhit për Superligë, Liria sot përballet me Vushtrrinë

Liria dhe Vushtrria do të ballafaqohen në ndeshjen e barazhit mes dy ekipeve që kanë përfunduar në vendin e dytë në grupin A dhe B të Ligës së Parë.

Përballja e barazhit do të zhvillohet sot në stadiumin “18 qershori” të Klinës.

Liria do të jetë në cilësinë e vendasit në këtë ndeshje dhe simpatizuesit e saj do të jenë në tribunë Perëndimore, ndërsa simpatizuesit e Vushtrrisë në tribunën Lindore të stadiumit.

Fituesi i ndeshjes Liria-Vushtrria ndeshet me ekipin që përfundon në pozitë të tetë të Superligës stinorin, më datë 28 maj në “Zahir Pajaziti” të Podujevës.

Ky takim zhvillohet me fillim nga ora 15:00.

Më Shumë

95 aksidente trafiku në 24 orët e fundit në Kosovë

Në 24 orët e fundit në Kosovë janë shqiptuar 1 mijë e 928 gjoba trafiku. Gjatë kësaj periudhe kanë ndodhur 95 aksidente trafiku, nga të...

Çfarë shkruante Camaj për poezinë e Kadaresë më 1957, ironi apo vlerësim?

Nga Martin Camaj Cilido që ka jetue larg Shqipnis gjatë këtyne vjetve të fundit dhe befas ballafaqohet me botimet e reja letrare, mbetet i shtanguem...

Lajmet e Fundit