0.8 C
Prizren
E diel, 29 Janar, 2023

Dita e fundit e vitit kalon me rreze dielli

Dita e fundit e vitit 2022 do të karakterizohet me rreze dielli në Kosovë.

Temperaturat maksimale parashihen të jenë deri në 9 gradë Celsius.

Ndërsa jemi në dimër dhe në prag të ndërrimit të moteve temperaturat minimale parashihen të shkojnë në 1 gradë Celsius.

Ndërkohë, që në dy ditët e para të vitit të ri do të jetë edhe më ngrohtë për dy gradë më shumë, sipas Weather Channel.

Më Shumë

Raporti i FIFA-s: Transferimet në Shqipëri dhe Kosovë të ‘vakta’ dhe me shumë pikëpyetje

FIFA ka publikuar raportin më të fundit të saj të emëruar “Raporti i Transferimeve Globale”. Një publikim i përvitshëm i cili jep me detaje...

Erdogan njofton se zgjedhjet do të mbahen më 14 maj

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, ka shpallur 14 majin si datën e zgjedhjeve të ardhshme parlamentare dhe presidenciale në vend, duke konfirmuar se...

Lajmet e Fundit