5.8 C
Prizren
E shtunë, 26 Nëntor, 2022

Dy raste të dhunës në Suharekë, një në Prizren

Në Suharekë janë regjistruar dy raste të dhunës. Në njërin rast gruaja ka raportuar se është kanosur nga bashkëshorti i saj.

I dyshuari është arrestuar dhe pas intervistimit me vendim të prokurorit është dërguar në mbajtje. ndërkaq në rastin e dytë, një grua ka raportuar se bashkëshorti i saj me të cilin është ndarë, përmes telefonit i dërgon mesazhe kërcënuese. I njëjti është arrestuar.

Në Prizren për dhunë në familje është arrestuar një burrë që ka ushtruar dhunë fizike ndaj bashkëshortes së tij, i njëjti është arrestuar.

Më Shumë

Kombëtaret vendosin të mos mbajnë shiritin OneLove në Kupën e Botës, Katar 2022

Të gjitha kombëtaret në Kupën e Botës, në Katar, nuk do të mbajnë shiritin e OneLove, që është në mbështetje të komunitetit LGBTQ, për...

Jasharaj paralajmëron se mund të ketë sërish grevë në janar

Kreu i SBASHK-ut, Rrahman Jasharaj, nuk e ka mohuar se mund të ketë grevë në janar. Një prej zërave më të fuqishëm sindikal, nuk e...

Lajmet e Fundit