15.8 C
Prizren
E enjte, 29 Shtator, 2022

E mitura sulmohet seksualisht në shtëpinë e saj në Prizren

Nuk janë të rralla rastet kur gratë dhe vajzat në Kosovë janë cak i sulmeve seksuale. Por, edhe më shqetësuese është kur viktimë e këtyre sulmeve janë vajzat e mitura.

I tillë është edhe një rast që ka ndodhur në Prizren. Atje një grua bashkë me vajzën e saj kanë denoncuar në polici një burrë, i cili, sipas nënës së të miturës, e ka sulmuar seksualisht të bijën e saj.

Për më tepër, policia bën të ditur që ajo ka deklaruar se këtë sulm i dyshuari e ka kryer derisa kishte qenë në shtëpinë e tyre.

Më Shumë

Rritet çmimi i makaronave, jogurtit dhe kafes, lirohet pak orizi

Agjencia e Statistikave të Kosovës (ASK) ka publikuar një raport sa i përket lëvizjeve të çmimeve të artikujve bazë në pesë ditët e fundit. Të...

Vizat mund të hiqen në këtë datë, thotë ish-ministrja e Integrimeve

Mimoza Ahmetaj, ish-ministre e Integrimeve Evropiane të Kosovës, ka thënë që më 13 tetor mund të hiqen vizat për qytetarët e Kosovës. Ahmetaj ka thënë...

Lajmet e Fundit