13.8 C
Prizren
E hënë, 2 Tetor, 2023

Edhe Partia Konservatore uron për festën e Fitër Bajramit

PartiaKonservatoreeKosoves-logoEdhe Partia Konservatore ka uruar të gjithë myslimanët për festën e Fitër Bajramit. “Sot është dita e fundit e muaji të bekuar të Ramazanit,gjatë të cilit besimtarët Islame treguan devotshmëri,dashuri,sakrificë,solidaritet dhe adhurim ndaj Krijuesit të Madhërishëm. Lutemi tek Zoti mëshirëplotë për pranimin e lutjeve dhe veprave të mira gjatë këtij muaji të bekuar”, thuhet në urimin e Partisë Konservatore.

“ Feste e Bajramit shënon fitoren e njeriut ndaj të keqës dhe porositë e sëcilës na mesojnë që në këto ditë feste me shumë të mendojmë për prindërit,familjarët,fqinjët dhe të afermit tanë. Andaj,me rastin e Fitër Bajramit,të gjithë qytetarëve të Kosovës urojmë që këto vlera universale të jenë udhërtëfyes në jetën e përditshme të tyre”./PrizrenPress.com/

 

Sot mot me diell, temperaturat deri në 25 gradë

Sot në vendin tonë pritet të mbajë mot me diell dhe vranësira kryesisht rreth relievit malor. Sipas njoftimit të Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës, temperaturat do...

Plas te Napoli, Osimhen gati të largohet nga klubi

Victor Osimhen ka hequr pothuajse të gjitha fotot e tij me fanellën e Napoli-t nga llogaria e tij në Instagram, pas videove të TikTok...

Lirikë stine

Lajmet e Fundit