34.8 C
Prizren
E enjte, 18 Gusht, 2022

Edhe Partia Konservatore uron për festën e Fitër Bajramit

PartiaKonservatoreeKosoves-logoEdhe Partia Konservatore ka uruar të gjithë myslimanët për festën e Fitër Bajramit. “Sot është dita e fundit e muaji të bekuar të Ramazanit,gjatë të cilit besimtarët Islame treguan devotshmëri,dashuri,sakrificë,solidaritet dhe adhurim ndaj Krijuesit të Madhërishëm. Lutemi tek Zoti mëshirëplotë për pranimin e lutjeve dhe veprave të mira gjatë këtij muaji të bekuar”, thuhet në urimin e Partisë Konservatore.

“ Feste e Bajramit shënon fitoren e njeriut ndaj të keqës dhe porositë e sëcilës na mesojnë që në këto ditë feste me shumë të mendojmë për prindërit,familjarët,fqinjët dhe të afermit tanë. Andaj,me rastin e Fitër Bajramit,të gjithë qytetarëve të Kosovës urojmë që këto vlera universale të jenë udhërtëfyes në jetën e përditshme të tyre”./PrizrenPress.com/

 

Më Shumë

Hoti: Situata e pasigurisë është si rezultat i mosveprimit të qeverisë

Ish-kryeministri i Kosovës Avdullah Hoti, ka thënë se situata depresive dhe e pasigurisë në Kosovë erdhi si rezultat i mosveprimit të qeverisë. Hoti tha se...

Gylaj Kajragdiu zgjedhet drejtoreshë e gjimnazit “Gjon Buzuku” në Prizren

Gylaj Kajragdiu është zgjedhur drejtoreshë e gjimnazit “Gjon Buzuku” në Prizren. Komisioni përzgjedhësh Kajragdiun e ka vlerësuar më 84.33 pikë. Në garë kanë qenë pesë kandidatë....

Lajmet e Fundit