14.8 C
Prizren
E hënë, 26 Shtator, 2022

Era e fortë shkakton telashe në disa fshatra të Hasit, mungon edhe energjia elektrike

Era e fortë mbrëmë ka goditur shumë fshatra të zonës së Hasit, duke dëmtuar çatitë e shtëpive dhe rrëzuar shtylla të shumta elektrike, njoftojnë banorë të kësaj zone.

Sipas tyre, gjendja më e rëndë paraqitet në fshatrat: Dedaj, Romajë, Lugishtë, Kabash dhe Kushnin . Si pasojë e dëmtimit të shtyllave elektrike, që nga mbrëmja e fundit në shumë fshatra të kësaj zone është ndërprerë edhe furnizimi me energji elektrike.

Banorët e këtyre fshatrave kërkojnë nga kompania KEDS dhe organet tejra kompetente të dalin në vendngjarje, dhe të evitojnë dëmet e shkaktuara nga erërat e fuqishme, si dhe të mundësohet ritkhimi i furnizimit të rregullt me energji elektrike./TV Prizreni/

Më Shumë

Jasharaj: Shpresoj që qeveria të lëvizë nga qëndrimet “merre ose lëre”

Kryetari i Këshillit Grevist të BSPK-së Rrahman Jasharaj, tha se deklarimi i Avokatit të Popullit Naim Çelaj, është tejet optimist. Jasharaj tha se mirëpret ndihmën...

Ish-lojtari i Lazio-s dhe Inter-it pezullohet pasi shkeli protokollet antidoping

Reprezentuesi senegalez, Keita Balde është pezulluar deri më 5 dhjetor për shkelje të protokollit antidoping në Itali, njoftoi klubi i tij aktual Spartak Moska. “Lojtari...

Lajmet e Fundit