4.8 C
Prizren
E hënë, 28 Nëntor, 2022

Erdhi nga Kukësi në Zhur të Prizrenit për ta siguruar jetesën, 29-vjeçari ka 400 dele

Ai është 29-vjeçar dhe vetën e gjeti si bari në Kosovë, pas shumë punëve të tjera që kishte bërë më parë.

Ka dy javë që ruan 400 dele në fshatin Zhur të Prizrenit.

Krejt kjo, pasi me pronarin e deleve ra në kontakt përmes Facebook-ut.

Ditën ai e nisë herët në mëngjes me çantë në shpinë dhe shkop në dorë.

Derisa është në fushë, nuk ka shumë zgjidhje për të kaluar kohën. Megjithatë, bariu gjen mënyra për ta bërë punën e tij më të lehtë.

 

 

 

Më Shumë

Djali rrah prindërit në Prizren

Një person është arrestuar në Prizren pasi ka shkaktuar dhunë fizike ndaj nënës dhe babait të tij. Policia njofton përmes raportit 24 orësh se viktimave...

Basketboll, Ponte Prizreni sot përballet me Rahovecin

Sot do të zhvillohet një ndeshje në kuadër të xhiros së 12-të në Prince Caffe Superligën e Kosovës në basketboll. Takimi i parë, por shumë...

Lajmet e Fundit