13.8 C
Prizren
E mërkurë, 17 Prill, 2024

Fetah Rudi flet për përballjen e tij me COVID-19: Sot nuk kisha shqetësime – besoj do ta kaloj këtë sfidë

Deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Fetah Rudi, ka folur për gjendjen e tij shëndetësore pas infektimit me koronavirus.

Rudi për Klan Kosovën ka thënë se gjendja e tij shëndetësore aktualisht është pa ndonjë shqetësim ndonëse është duke u trajtuar me terapinë e përcaktuar.

”Pasi përfundova analizat në Malishevë, më rekomanduan të drejtohem në Prishtinë. Aty shkova në Infektivë, më vendosën në Pulmologji – atje më bënë një tretman të mirë doktorët të cilët i falënderoj shumë, sikurse dhe në Infektivë”.

”Më rekomanduan ta bëjë testin për koronavirus në spital”.

Ai po ashtu bëri të ditur se përveç tij askush nga rrethi i tij familjar nuk janë të infektuar me koronavirus.

Megjithatë pavarësisht kujdesit, deputeti i LDK-së ende nuk e di se kush ka qenë kontakti nga dhe ka marrë infeksionin.

”Nuk e di kam pasur shumë kontakte. Por unë mirë jam, besoj që do t’ja dalë dhe do ta kalojë këtë sfidë”.

Më Shumë

Qethja e deleve në familjen e dëshmorit të UÇK-së, Pal Paluca (Foto)

Zyrtarët e Drejtorisë së Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural nw Prizren  kanë asistuar në qethjen e deleve në familjen e dëshmorit të UÇK-së, Pal...

Kryetari i Prizrenit viziton selinë e OKB’së

I pari i Komunës së Prizrenit, Shaqir Totaj, gjatë vizitës së tij në ShBA, ishte edhe në selinë e Organizatës së Kombeve të Bashkuara...

Lajmet e Fundit