16.8 C
Prizren
E premte, 22 Shtator, 2023

Fillon pastrimi i mbeturinave të ngurta në Rahovec

Komuna e Rahovecit përmes buxhetit të saj përveç projekteve që kanë të bëjnë me përmirësimin e infrastrukturës rrugore, kanalizim fekal-atmosferik dhe ndriçimi publik ka filluar edhe një projekt të rëndësishëm e që ka të bëjë me “Menaxhimin dhe mirëmbajtjen e mbeturinave të ngurta”.

Muhamet Behra, drejtor i Drejtorisë së Shërbimeve Publike thotë se edhe këtë vit kemi filluar me realizimin e projektit “Menaxhimi dhe mirëmbajtja e mbeturinave të ngurta”, dhe punimet në kuadër të këtij projekti kanë filluar gjatë javës që lamë pas duke u pastruar mbeturinat e ngurta në magjistralen Rahovec-Malishevë.

Drejtori Behra shprehet se përmes këtij projekti, mbeturinat do të pastrohen në qytetin e Rahovecit dhe në shumicën e fshatrave ku ka nevojë.

Ministri Çeku: Lojërat Mesdhetare në Kosovë të rëndësishme aq sa Lojërat Olimpike në Francë

Kosova do të jetë nikoqire e Lojërave Mesdhetare në vitin 2030 dhe sot është bërë prezantimi zyrtar i konceptit të detajuar për organizimin e...

Dy persona plagosen me armë zjarri në Rahovec

Dy persona janë qëlluar me armë zjarri sot, në rrugën “Fahri Fazliu” në Rahovec.     Rastin  e ka konfirmuar zëdhënësi i Policisë për rajonin e Gjakovës,...

Lajmet e Fundit