27.8 C
Prizren
E enjte, 21 Shtator, 2023

Gashi: Limaj po vuan nga drejtësia e politizuar

TomeGashi5-31Avokati i Limajt, Tomë Gashi, ka deklaruar për Kosovapress se nesër do të vazhdojë shqyrtimi kryesor në rastin “Kleçka” dhe se pritet që nesër të vendoset për leximin e raporteve të ekspertëve lidhur me analizimin e gjendjes psikike të dëshmitarit ‘X’.

“Mbrojtja e Limajt pret që rasti të përfundoj në shtator. Mendojmë se Limaj ka vuajtur mjaftë nga sistemi selektiv i drejtësisë dhe mendoj se sistemi i drejtësisë është mjaft i politizuar”, ka thënë Gashi.

Arrestohet për ngacmim një burrë në Prizren

Policia ka iniciuar rast të ngacmimit në Prizren si dhe ka arrestuar një person të shtunën. Sipas raportit 24 orësh, i arrestuari i gjinisë mashkullore...

Vrasja në Malishevë, çfarë thuhet në raportin e policisë

Policia ka dalë me disa detaje, pas vrasjes që ndodhi mëngjesin e së mërkurës në fshatin Banjë të Malishevës. Isuf Zogaj është i dyshuar për...

Lajmet e Fundit