10.8 C
Prizren
E martë, 3 Tetor, 2023

Gërmonte gurë në mal, rrëzohet dhe humb jetën 40-vjeçari

ambulanca transport  viktimaNjë 40-vjeçar ka humbur jetën sot në qytetin e Pogradecit, teksa po punonte në një shpat mali.

Ngjarja ka ndodhur rreth orës 10.40, në fshatin Çerravë. Sipas burimeve të policisë, shtetasi me iniciale N.B., ka qenë gërmuar gurë në një shpat mali, dhe ka rënë aksidentalisht.

Policia ka mbërritur menjëherë në vendin e ngjarjes, nga ku ka nisur hetimet pët të zbardhur më tej rrethanat e vdekjes së 40-vjeçarit.

Ministri Murati sqaron se kush duhet të aplikojë për subvencionim të rrymës

Ministri i Financave Hekuran Murati ka bërë të ditur se deri më tani, janë mbi 45 mijë familje që kanë aplikuar për subvencionim të...

Haradinaj kërkon hetim ndërkombëtar për ngjarjet në veri

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ramush Haradinaj, ka thënë se sulmi terrorist mbi Policinë e Kosovës është pjesë e skenarit të...

Lajmet e Fundit