4.8 C
Prizren
E diel, 27 Nëntor, 2022

Giggs afër të marrë pozitën e trajnerit te një kombëtare

Ryan Giggs është shumë afër të emërohet trajner i Përfaqësueses së Uellsit.

Ai pritet që të nënshkruajë kontratë katër vjeçare, shkruan BBC.

Federata e Futbollit të Uellsit, ka ftuar konferencë pasditen e kësaj të hëne në Cardiff, ku ish anësori i Manchester Unitet pritet të marrë zyrtarisht postin e përzgjedhësit.

Giggs do ta pasojë në këtë pozitë, Chris Coleman, i cilu u largua nga aty për të marrë detyrën te Sunderland.

Më Shumë

Projekti që bëri bashkë nxënësit e “Loyola-Gymnasium” në Prizren, me ata të Shkodrës dhe Tetovës

Projektit „Kids Love Nature“ - „Fëmijët e duan natyrën“, mbështetur nga organizata gjermane GIZ, ka bërë bashkë të premten në Prizren, nxënësit e “Loyola-Gymnasium”,...

Fjalimet historike të Ismail Qemalit

Nga Sheradin Berisha Kuvendi i Vlorës ishte një nga ngjarjet më të rëndësishme për shqiptarët, në fillim të dhjetëvjeçarit të dytë të shekullit XX-të. Kuvendi...

Lajmet e Fundit