14.8 C
Prizren
E martë, 27 Shtator, 2022

Artan Abrashi, zgjidhet kryesues i Kuvendit të Prizrenit

Në seancën e Kuvendit të Prizrenit, është zgjedhur kryesuesi i organit më të lartë legjislativ të komunës. Kandidati i LVV -së , Artan Abrashi, ka marrë 22 vota kundrejt kundërkandidatit nga PDK, Skender Sallauka, që mori 19 vota, dhe është zgjedhur kryesues i ri i Kuvendit të Prizrenit.

Zëvëndëskryesues nga radhët e komuniteteve është emëruar, Senxhar Karamuço, nga partia e komunitetit turk KDTP./tvprizreni.com/

Më Shumë

Prizren:Identifikohet e dyshuara për vjedhjen e 30 mijë eurove

Policia e Kosovës ka identifikuar të dyshuarën për vjedhjen e 30 mijë eurove në një shtëpi në Prizren. Siç njofton polica, me 13 shtator 2022,...

Amerika i kërkon shpjegime Serbisë për ujdinë me Rusinë

Ambasadori amerikan në Serbi, Christopher Hill tha sot se askush nuk duhet të nënshkruajë asgjë me Rusinë në këtë moment, duke theksuar se vendi...

Lajmet e Fundit