6.8 C
Prizren
E mërkurë, 29 Mars, 2023

Gjashtë vjet nga vdekja e Adnan Abrashit

Janë bërë gjashtë vjet nga vdekja e publicistit Adnan Abrashi.

Figura e Abrashit vlerësohet lartë nga të gjithë.

Publicisti Adnan Abrashi, gjashtë vjet më parë ndërroi jetë në moshën 56 vjeçare.

Ai u lind në Prizren në vitin 1957, ndërsa me profesion ishte jurist.

Ishte bashkëpunëtor i shumë mediave në Kosovë dhe Shqipëri.

Bashkëthemelues i Portalit “PrizrenPress”.
/PrizrenPress.com/

Më Shumë

Abrashi: Prizreni do të përfitojë 6.315.000 euro nga marrëveshja “Efiçienca e energjisë në ndërtesa publike në Prizren”

Deputeti i Kuvendit të Republikës së Kosovës , Artan Abrashi, tregon se  nga marrëveshja "Efiçienca e energjisë në ndërtesa publike në Prizren", 6.315.000 euro,...

24 vjet nga masakra në fshatrat e Rahovecit

24 vite më parë, forcat paramilitare serbe kryen krim të tmerrshëm në disa prej fshatrave të Rahovecit. Në fshatrat Fortesë, Brestoc dhe Celinë u masakruan...

Lajmet e Fundit