10.8 C
Prizren
E premte, 31 Mars, 2023

Gjatë ditës së djeshme ndodhën 41 aksidente trafiku, 15 prej tyre me persona të lënduar

Në 24-orët e fundit në Kosovë kanë ndodhur 41 aksidente në komunikacion, 15 prej tyre me persona të lënduar dhe në 26 aksidente tjerë policia raporton vetëm për dëme materiale.

Policia bën të ditur se ka shqiptuar edhe 1 mijë e 867 tiketa trafiku për shoferët të cilët nuk kanë respektuar rregullat e komunikacionit.

Gjithashtu gjatë ditës së djeshme policia ka arrestuar 27 persona, 22 prej tyre janë dërguar në mbajtje dhe 4 në vuajtje të dënimit.

Fotografi ilustruese:

Më Shumë

Gjykimi për shpërthimin në Zhur, i akuzuari vendos të mbrohet në heshtje pas udhëzimit nga mbrojtësi i tij

Në Gjykatën Themelore në Prizren, të martën, i akuzuari Iran Badalli, është mbrojtur në heshtje pas udhëzimit nga mbrojtësi i tij, avokat Valdrin Gashi. Avokat...

Stuhi breshri godet Rahovecin, dëmtohen kulturat bujqësore

Stuhi të fuqishme kanë goditur sot disa pjesë të Kosovës. Në orët e vona të pasdites një stuhi me breshër ka goditur edhe Dejnin e...

Një gazetar ideal

Lajmet e Fundit