1.8 C
Prizren
E martë, 31 Janar, 2023

Haaland nuk i kursen kritikat për gjyqtarët

Bayern Munich e bën për vete “Der Klassiker”. Bavarezët fituan 2:3 ndaj Dortmundit në një ndeshje të zjarrtë.

Bayern Munich fitoi falë një penalltie diskutabile, që në gol e shndërroi Lewandowski.

Haaland nga ana tjetër e shënoi golin e barazimit të shifrave në 2:2, shkruan Gazeta Express.

 

Pas ndeshjes, ai shpërtheu me kritika për referimin.

“Mendoj se arbitrimi ishte një skandal”, ka thënë Haaland në intervistën pas ndeshjes.

“Rasti i Reus? Ishte një penallti e pastër. E pyeta arbitrin ‘pse nuk shkon ta shikosh te VAR?”. Ai m’u përgjigj ‘nuk është e nevojshme’ si një arrogant

Më Shumë

Raporti i FIFA-s: Transferimet në Shqipëri dhe Kosovë të ‘vakta’ dhe me shumë pikëpyetje

FIFA ka publikuar raportin më të fundit të saj të emëruar “Raporti i Transferimeve Globale”. Një publikim i përvitshëm i cili jep me detaje...

Zelensky bën thirrje për dërgimin e shpejtë të tankeve në Ukrainë – nga Perëndimi kërkon edhe raketa me rreze të gjatë dhe aeroplanë luftarakë

Presidenti i Ukrainës ka falënderuar liderët perëndimorë për dërgimin e tankeve për të dhënë mbështetje në luftën kundër Rusisë, por tha se ato duhet...

Lajmet e Fundit