7.8 C
Prizren
E enjte, 8 Dhjetor, 2022

Haskuka feston ditëlindjen dhe Raportin e Progresit për Kosovën

Ish-kryetari i Prizrenit, Mytaher Haskuka sot është duke festuar ditëlindjen.

Në një njoftim të fundit, Haskuka ka thënë se bashkë me festimet e ditëlindjes po feston edhe Raportin e Progresit, që sipas tij, është më pozitivi deri tani.

Tu e festue raportin më pozitiv të Komisionit Evropian për Kosovën, liberalizimin e vizave… po “edhe ditën që po plakem për një vit së bashku me zemrat”, ka shkruar Haskuka.

Më Shumë

Trusti kalon në Komision, shkon në Kuvend

Komisioni për Buxhet, Punë dhe Transfere, ka miratuar kalimin e propozimit për tërheqjen e 30 përqind të Trustit. Nga nëntë vota, katër ishin për, tri...

110 vite më parë nisi punën qeveria shqiptare!

Në vitin 1912, pikërisht më 4 dhjetor, Qeveria e parë shqiptare filloi punën nën kryesinë e Ismail Qemalit. Qeveria do të qëndronte në Vlorë deri...

Moti për sot

Lajmet e Fundit