9.8 C
Prizren
E martë, 21 Mars, 2023

Haskuka: Kontributi i Agimit në historinë e futbollit të Kosovës është i pazëvendësueshëm

Kryetari i Prizrenit, Mytaher Haskuka ka thënë se me pikëllim e ka marrë lajmin për vdekjen e ish-kryetarit të KF “Liria” dhe Federatës së Futbollit të Kosovës, Agim Bytyçit.

“Me pikëllim të thellë mora lajmin për ndarjen nga jeta të ish-kryetarit të KF “Liria”, Agim Bytyqi.

“Kontributi i tij në historinë e futbollit të Kosovës është i pazëvendësueshëm”.

“Ai në kohët e vështira të viteve 90-ta, vuri themelet e para dhe priu me guxim si kryetar i parë të Federatës së Futbollit të Kosovës”.

“Të rinjtë kanë shumëçka për të mësuar dhe për të marrë si shembull nga i ndjeri!”.

“Ngushëllime për familjarët, të afërmit dhe gjithë komunitetin e sportit!”, shkruan Haskuka në Facebook./PrizrenPress.com/

Më Shumë

Mërgim Berisha përfundimisht zgjedh Gjermaninë para Kosovës

Lojtari me prejardhje nga Kosova, Mërgim Berisha, ka zgjedhur të përfaqësoj ekipin kombëtar të Gjermanisë, para Kosovës. Berisha, i cili luan për ekipin gjerman, Augsburg,...

Ditë me shi sot në Kosovë

Në Kosovë sot do të mbajë mot me shi. Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës, temperaturat minimale do të shënojnë vlera pozitive, ndërsa maksimalet e ditës...

Lajmet e Fundit