-0.2 C
Prizren
E mërkurë, 29 Mars, 2023

Boksieri kosovar, Robin Krasniqi, sonte lufton për titullin e kampionit të botës

Boksieri kosovar, Robin Haxhi Krasniqi, sonte do të përballet për herë të tretë për titullin e kampionit të botës.

Kësaj radhe ai do të ndeshet me gjermanin Dominic Boesel.

Kujtojmë se Boesel është kampion aktual i botës në WBA dhe IBO.

Sipas mediave në Gjermani, kjo ndeshje për Robinin nuk ka të bëjë vetëm më titullin e botës, por edhe me të ardhmen e tij si boksier.

Ndeshjen do të mund ta ndiqni sonte në ART SPORT 1 duke filluar në orën 23:00.

Më Shumë

I dashuri ia pagoi biletën në rend të parë, por e ndau pasi pa Chris Brownin duke i bërë vallëzim sensual të dashurës së...

Chris Brown bëri që një çift të ndahej pasi ai bëri një vallëzim provokues mbi prehrin e një femre në një nga koncertet e...

Hekuran Murati tregon arritjen historike, ‘e qepëm thesin e shqyer’

Ministri i Financave, Hekuran Murati ka njoftuar në Facebook se deficiti buxhetor është zvogëluar në rekord historik. Murati ka thënë se Financat publike janë kthyer...

Lajmet e Fundit