25.8 C
Prizren
E mërkurë, 4 Tetor, 2023

Haskuka: Nga informatat tona, jemi në epërsi të madhe

Kandidati i Lëvizjes Vetëvendosje për Prizrenin, Mytaher Haskuka ka folur pas publikimit të rezultateve të Exit Poll.

Sipas tij, procesi në përgjithësi ka shkuar mirë megjithëse ka pasur disa parregullsi gjatë ditës.

Më tej, ai thotë se çdo statistikë që iu ka ardhur nga tereni, tregon se ata janë në epërsi.

“Nga informatat që kemi marrë nga tereni, pjesëmarrja e votuesve në qendrat e votimit ku kemi dal më mirë në raundin e parë është shumë më e lartë. Pra, unë mendoj që çdo statistikë që po na vije nga tereni, tregon se jemi në përparësi të madhe”, ka thënë Haskuka./Indeksonline/

Përfituan 80 mijë euro duke mashtruar për punësim në shtete të ndryshme, arrestohen

Një mashkull dhe një femër kosovarë, nën dyshimin se të njëjti në vazhdimësi në bashkëkryerje, kanë mashtruar persona të ndryshëm me qëllim të punësimit...

Nga janari pa viza, këto janë rregullat që kosovarët duhet t`i respektojnë

Nga 1 janari 2024 qytetarët e Kosovës do të mund të udhëtojnë drejt zonës Shengen pa viza për qëndrime afatshkurtra. Udhëtimi pa viza nënkupton...

Lajmet e Fundit