25.8 C
Prizren
E mërkurë, 4 Tetor, 2023

Smajl Latifi e shpall fitoren e AAK-së në Rahovec

Exit Poll’i nxori baraz dy kandidatët për Rahovecin. Megjithatë, Smaj Latifi i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, ka shpallur fitoren e tij.

Nga rezultatet e Exit Pollit, dy kandidatët për Rahovec, Idriz Vehapi i PDK’së dhe Smajl Latifi i AAK’së, dolën me nga 50 për qind.

Por, Latifi i AAK’së ka shpallur fitoren. Ai përmes një postimi në Facebook ka falënderuar qytetarët për besimin e dhënë.

“Rahoveci ka vendosur që t’i rikthehemi punës dhe për ndryshim! Urime! Faleminderit për besimin, Rahovec!”, ka shkruar kandidati i AAK’së.

Në një shtëpi në Prizren konfiskohen dy pushkë e një karikator

Janë konfiskuar dy pushkë automatike dhe një karikator, gjatë bastisjes në shtëpinë e një personi në Prizren. Me vendim të prokurorit, ky i fundit është...

Juventusi mund të zëvendësojë Pogbanë? Zbulohet emri i parë në listën e bardhezinjve

E ardhmja e Pol Pogbasë do të jetë më e qartë javën e ardhshme për shkak se kundër analizat janë planifikuar në 5 tetor...

Lajmet e Fundit